| SilentDark a întrebat:

Am nevoie de putin ajutor in HTML. Cum fac un hyperlink care sa ma duca catre o alta pagina pe care am facut-o tot eu in html?

Ca sa fiu mai explicit, am facut o imagine cu o sageata pe care am atasat-o in coltul de jos al paginii. Eu vreau, ca prin acel click pe imagine sa se duca la pagina urmatoare. Mai exact la cealalta pagina pe care am facut-o in notepad.

Nu stiu cum sa comut intre pagini.

Funda la cel mai bun raspuns!

2 răspunsuri:
| HidrogeNNN a răspuns:

Nu stiu sigur daca te v-a ajuta, dar poti incerca.

[url=link]link imagine[/url]

de exemplu
[url=www.google.ro][img]imgur.com/imagine.jpg[/img][/url]

www.google.ro - url la care sa te redirectioneze
imgur.com/imagine.jpg - imaginea (in ex. tau sageata) pe care o incarci pe un site de upload imagini (de preferat imgur.com) si pui terminatiile: [img][/img] de ex: [img]imgur.com/imagine[/img]

| kevin18 a răspuns:

Foloseste tag-ul, ex:

Spune-mi daca merge.
PS:Asigura-te ca cele doua pagini si poza sunt in acelasi fisier.