| Lucifer666 a întrebat:

Salutare tuturor!

Ajutor - HTML -

Vreau sa fac niste chestii in html dar nu stiu cum si nici cum se cheama ca sa le caut pe net :

1. Sa am o poza in pagina html - cand dau click pe ea, sa inceapa un video, iar cand se termina video-ul sa se duca automat pe alta pagina din site.

2. O imagine GIF, sa porneasca la click, iar la sfarsit sa fac alegatura cu alta pagina, la fel ca mai sus.

Ce sanse am sa fac asa ceva? Se poate face asa ceva in html sau nu?

Sau orice altceva asemanatori.

Multumesc!

4 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Descarca pogramul asta. Free HTML Editor:
http://www.pagebreeze.com/
- si poti lucra in mod grafic asa cum vrei tu si in spate iti genereaza automat codul HTML.

| Lucifer666 explică (pentru horia2012):

Colegu, mie imi trebuie sursa curata de HTML, nu programe gen acesta. asa sunt o multime de programe insa eu lucrez in html curat... scriu cu mana mea orice virgula si paranteza. Nu imi trebuie programe generatoare.

Multumesc de ajutor!

| horia2012 a răspuns (pentru Lucifer666):

Cu placere. Nu aveam de unde sa stiu.
Atunci poti incerca sa cauti coduri html pe net.

| flyer90 a răspuns:

Se poate face in javascript, cu jquery ca sa iti fie mai usor. Daca folosesti html5 pentru video are un event care te anunta cand s-a terminat clipul. Gif-ul nu are asa ceva, o sa trebuiasca sa faci redirectionarea spre alta pagina dupa un timp fixat