| Mellie00 a întrebat:

Am nevoie de sfaturi! Vreau foarte mult un iphone, dar nu stiu daca 3 sau 4, care credeti ca e mai bun, se spune ca iphone 4 are multe probleme cu: semnalul, bateria, cartela sim etc. Si daca tot am adus vorba, daca ar fi sa-mi cumpar iphone 3, credeti ca are cartela de dimensiune normala ca cea a iphon-ului 4 este mica.

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

NU are probleme IPhone 4 cu nimic! Probabil sunt vorbe spuse de cei care nu au IPhone. Am IPhone de 7 luni si nu are nici o problema : bateria te tine la fel ca si la 3GS (diferenta este ca iphone4 are procesor de 1GHz fata de 3 care are proc de 0. 6 GHz)
semnalul este bun(nu am avut probleme nici cand am fost in Delta Dunarii prin pustietatile alea la pescuit), cartela o bagi in telefon si o mai scoti cand vrei sa scapi de telefon. IPhone 4 are cea mai mare viteza si cel mai mare procesor de pe un telefon si sta bine pe wirelles! Numai cine nu are ...nu stie ce inseamna IPhone 4. Nu poti sa te mai lasi de el (300. 000 de aplicatii in Apple store - nu trebuie sa mai stai sa cauti aplicati pe net pentru telefon, le ai chiar in telefon) Succes in alegerea ta!

18 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

E alegerea ta oricum si banii tai (poate diferenta se afla in pret este mai ieftin iphone 3) Inainte de a avea iphone 4 am avut IPhone 3GS.
Ca sa intelegi ce diferenta este intre ele (nu dupa youtube, pe youtube incarc si eu un film cu iphone...nu sunt relevante, vezi ce zic specialistii) Doar analizeaza-le procesorul! si dupa aceea vorbim de viteza! Un procesor de 1GHz cum este la IPhone 4 nu mai este stresat cum este la Iphone 3(ii dadeam un restart la 3 zile). BY!

| CapitanuSemafor a răspuns:

Singura diferenta majora intre 4 si 3 este ca 4 are un ecran cu mult mai multi pixeli de se vede mult mai bine. Dar sa stii ca iPhone este un telefon destul de slab care costa mult, foarte mult.
Iti recomand un Galaxy S (2000-2500 lei) sau un Sony Ericsson Satio (1550 lei) sau daca poti sa il suporti ca design, un Nokia N8...aceste telefoane sunt mult mai bune decat iPhone si sunt mult mai ieftine dupa cum vezi.

| mdany a răspuns:

Iphone 4 are tehnologie mai avansata ca Iphone 3.Ca si in reclamele de la TV poti vedea diferentele dintre ele. Un plus ce are Iphone 4 este ca are ecran retina. Dar problema este putin la baterie ca are si ecran de 3. 7 inci, si consuma cam mult, Iar la semnal nu prea sunt probleme.Insa pretul difera intre ele.:d
pa

| Asdffd a răspuns:

Mai bine nu iti cumpara iPhone:1. daca vrei sa iti iei nu mere sa iti trimiti melodii de la un Samsung la iphone sau etc. numa de la iphone la iphone straight face
2.mai bun nu este niciunul eu am un iphone 4 si e de tot rahatu`.
3. daca vrei sa iti iei mai bine iti pui net ca poti sa vezi video pe youtube.
4.mai bine iti iei un Nokia sau Samsungwinking [nu iti lua bleckberry ca ii la fel ca iphone`ul]winking

| 11vladutz90 a răspuns:

NU ITI LUAT IPHONE! nu merita absolut de loc... eu am avut un Iphone 3gs si nu mergea sa se cnecteze la pc, nu mergea sa trimit nimic prin bluetooth straight face nici macar la un Iphone 4. nu merge deloc straight face nu merita. opteaza pentru alt telefon

| dotcube a răspuns:

IPhone 3G are cartela normala si e mai ieftin decat 4 si are mai putine probleme.Deci daca vrei mai bine ia-ti 3G.

| Mellie00 explică:

Am Samsung corby, dar vreau un iphone 3 ca totusi are spatele mai...cum sa zic...bombat big grin si cand il scoti din buzunar stii pe ce parte sa raspunzi laughing, dar la iphone 4 si spatele si fata sunt drepte si daca iti suna telefonul nu stii pe ce parte sa raspunzi! big grin i s-a intamplat de multe ori unei prietene sa raspunda pe spate!laughing

| Mellie00 explică:

Iphone 3 e mai elegant, asa este iphone 4 are probleme, uitati http://www.youtube.com/watch?v=NUlVTNYzsWs&feature=related si pentru compararea lor zica ca iphone 4 e mai bun, eu chiar nu cred:http://www.youtube.com/watch?v=c8DWlDtO-bk

| Mellie00 explică:

Cred c-o sa-mi iau iphone 3 pentru. ca 1.nici nu vreau sa trimit melodii sau sa primesc, ca stiu cum sa fac: am un card de memorie care-l introduc in calculator (bineinteles ca il introduc in.cum se numeste?big grin) si imi pun melodii in folder! si...mai am ceva de zis, dar ma cam grabesc! CIAO! :*

| Mellie00 explică:

Eu mai vreau iphone 3 pentru. ca are skype! big grin si vreau foarte mult skype pe mobil, dar stiti daca netu' e rapid?

| Ovy81 a răspuns:

Iti recomand un smartphone precum Nokia x6 16 gb, eu am unul si sunt super multumit de el, viteza de navigare pe internet este excelenta, camera de 5mpx face super capturi+o gramada de aplicatii instalate pe el+gps, mie imi place enorm si este foarte bun, bateria ma tine 3-4 zile folosindu-l intens, poti sa te documentezi aici: http://telefonultau.eu/......ition.html ciao

| Gabitzooo a răspuns:

Dupa mine un iphon 3 este mai bun nu este cal mai nou model si are capacitatea mai mare eu de-asta mi-as lua http://www.iphoneheat.com/wp-content/uploads/2009/03/iphone-4g-2.jpg IPHIN 4 SHI http://images.smh.com.au/......x339,0.jpg IPHON 3 uitate la disigne (dizain) si vei observa ca i phone 3 are si margina argintie si carcasa lui este mai lucioasa imi mod clar e mai elegant

| bogdan_8101 a răspuns:

Ai putea opta pentru alt smartphone ceva gen HTC sau Samsung galaxy s am prieteni care au tel HTC si galaxy s si sunt fff multumiti de ele

| IuliaaandaaaIsbff a răspuns:

Nu iti lua Iphone...E un telefon f prost, eu am avut si s-a stricat foarte repede...Mia bine ia-ti un Nokia sua un smartphonewinking

| FiftyPence a răspuns:

Sall, eu stiu sigur ca cartela este de aceeasi dimensiune la toate iphone-urile! Sincer eu cred ca iphone 4 este mai frumos nu si mai bun! in locul tau as alege ipgone 3Gs 16 gb!

| iasminaiasmina a răspuns:

Deci fato nu-ti lua iPhone eu am iPhone 3G e cel mai prost tel... deci eu il urasc ...mai bine ia-ti un Galaxy S 2

| betiiiiii a răspuns:

Nu inteleg de ce va bagati,,, Nu iti lua iPhone ca nu merita,,,, Cumpara-ti telefon X,,. Daca ea isi doreste iPhone. Si presupun ca nu sunteti detinatori de acest tip de telfon. Draga mea, aman2 sunt la fel du bune, doar ca iPhone 4 e mult mai performant, dar trebuie sa ai mare grija de el, adica daca il scapi pe gresi s-ar putea sa ramai fara el pentru ca se sparge, iPhone 3 e mai rezistent. Succes!

| Mellie00 explică (pentru betiiiiii):

Multumesc pentru raspuns, dar intrebarea este veche si in prezent am un HOX (HTC One X). Si iti dau dreptate happy, am avut din ambele pentru o perioada scurta dar suficienta incat sa imi dau seama care este mai rezistent si in concluzie iPhone 3 GS este mai rezistent.