| xXRobbyXx a întrebat:

As avea o intrebare, vreau sa-mi cumpar un iPhone 3GS(de la un coleg) si ma intrebam daca este nevoie de o cartela micro-SIM. Adica eu unul n-as vrea sa renunt la cartela normala in cazul in care vreau sa schimb telefonul cu un iPhone. Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| RKR a răspuns:

Nu este nevoie de o cartela micro-SIM. poti folosi una normala.

3 răspunsuri:
| VladimirPutin a răspuns:

Nu e nevoie de micro sim

| kiddutssa a răspuns:

Pentru orice model de telefon iphone este nevoie de o cartela micro-sim, aceasta este ceva mai mica decat cele normale. Poti sa mergi la un magazin partener al retelei de care apartii si iti faci acolo schimbarea, ii poti pasta numarul de telefon si iti poti salva si numerele din agenda cartelei.

| xXRobbyXx explică (pentru kiddutssa):

Am cautat si pe alte site-uri si am aflat cu adervarat ca NU necesita microsim, intr-adevar la iPhone 4 si iPad ai nevoie, dar la iPhone 3 nu este nevoie. happy