| Knight141 a întrebat:

Am nevoie de toate versiunile Microsoft visual c++ sau doar ultima (adica cea din 2015)? Eu spre exemplu am toate versiunile (2005 2008 2010 2012 2013 2015) si vreau sa stiu daca merita sa le tin in pc sau e necesara doar una.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Unele jocuri sau aplicatii la accesarea "bibliotecilor" de functii Microsoft Visual C++ (fisiere DLL), verifica numarul versiunii si daca acesta nu corespunde, se genereaza un mesaj de eroare si respectivele "biblioteci" sunt reinstalate. Problema este ca fiecare joc sau aplicatie, foloseste o versiune diferita, deci trebuie pastrate toate.

1 răspuns:
| IIIshaneIII a răspuns:

Trebuiesc toate ci cele pe 32bit si cele pe 64bit +direct-x-ul updatat la zi cu programul dxweb installer