| nsalion a întrebat:

Am nevoie de un sfat legat de retelele de internet:Am facut un abonament pe 2 ani de la freestaylnet(nu cred ca-l stiti)si aveam 400kb/s dar pe contract scria 2mb(oricum mare porcarie viteza) a mers cat a mers si acu are doar 60kb/s si nu trece niciodat si la asfel de viteza imi vine sa ma dau cu capu de pereti nu merita bani si vreau sa ma ajutati pentru ca vr sa-mi schimb reteaua si nu stiu care am auzit si vazut tot felul de pareri despre rds rcs, romtelecom si nu stiu ce sa mai spun dati-mi un sfat pe ce retea sa ma bag dupa ce se incheie contractul pe 2 ani semnat cu carnati astia de la freestayl a caror net functioneaza cu viteza melcului turbat.Cel mai bun sfat primeste FUNDA!(sper ca nu unflati burta de ras la ce am spus stiu cat de slab afost de la inceput netu si cat de slab mai bine zis fara nici o valoare a devenit)

5 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Viteza la internet se masoara in biti (kb, Mb) nu in bytes (kB, MB). 1byte = 8 biti. oricum 2Mb/s ar trebui sa fie cel putin 256 KB/s dar stii cum e: toti la care faci internet iti zic "pana la x Mb/s" si nu iti zic si viteza minima.

| nsalion explică (pentru al3xander):

Da inteleg da dao ma chiar 60KB/s cu 50lei abounament si avea 400/500 acu doar 60KB or e de la retea or de la cablu de pe casa care m-a sfatuit un prieten sa-l schimb ca el il schimba o data la 2 luni iar eu nu l-am schimbat deloc si are cam 1 an jumate...

| al3xander a răspuns (pentru nsalion):

Da asa este dar nu stiu eu n-am auzit de firma aia. oricum eu numai sunt demult in ro si numai stiu cum sta treaba cu internetul. sfatul meu este sa reliziezi contractul si sa te schimbi la un alt furnizor de internet.

| Gabriel_Dumitru_1996 a răspuns:

Pentru a face bani pe net, exista aceasta posibilitate in Romania:

https://www.youtube.com/watch?v=dZ6ljdNNkyA

| Excellenzo1990 a răspuns:

Incearca aici - www.swaggbux.webs.com