| liceu a întrebat:

Am nevoie foarte mare! Vreau sa fac un video in powerpoint 2007 pe care vreau sa-l pun pe facebook. Dar pe facebook nu pot pune deoarece cred ca trebuie sa-l fac nu stiu cum sa fie un videoclip si nu o prezentare powerpoint. Am vazut ca altii au putut s-a faca acest lucru. Stiti cumva? Acest video as vrea sa-l pun si pe telefon, dar telefonul meu nu este atat de performant sa citeasca lucruri de pe power point, dar daca la-s transforma in video ar merge! Deci stiti? Funda + Vot si tot ce vreti!
Funda

3 răspunsuri:
| radu75 a răspuns:

Fa cu movie maker si nu mai trebuie sa l transformi in avi sau alte prostii. eu am incercat azi din curiozitate ca stiam ca youtube nu accepta. facebook ia filmul si converteste in formatul lor pentru playerul lor si in 2 min ai confirmare si ti apare clipul pe wall. am testat azi exact chestia asta, clipul l am pus exact asa cum mi l a dat movie maker http://www.facebook.com/....../photo.php

| Broadband a răspuns:

Daca vrei video cu poze adica slideshow ceva de genu poti sa faci cu movie maker.e cel mai simplu program si il are orice windows. poti sa scrii texte, sa adaugi melodie pe fundal etc
cred ca asta vrei sa faci..in powerpoint nu am lucrat pana acum sincer si nu stiu cu ce se mananca big grin

| horia2012 a răspuns:

Pentru a transforma o prezentare Power Point in fisier video du-te aici si descarca programul:
http://www.effectmatrix.com/......verter.htm
E gratis si e bun. Pentru Facebook cred ca ai nevoie de filmulete cu rezolutie mica.
Pentru telefon iti trebuie un alt program Format Factory:
http://www.pcfreetime.com/
E gratis, il folosesc si e bun.
Depinde ce telefon ai.