Întrebare recomandată | AnxSummer a întrebat:

AM NEVOIE URGENTA DE AJUTOR! Am vrut sa schimb rezolutia caculatorului, iar monitorul nu mi-a acceptat-o fiind cam vechi. Acum imi scrie "input not accepted" si nu mai pot umbla in calculator. Pot schimba rezolutia din taste? Va rog, chiar am nevoie de ajutor.

6 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Pune un alt monitor, schimba rezolutia apoi schimba-l inapoi.

| SuicideSilence a răspuns:

Atunci cand porneste pc-ul apesi tasta f8 si selectezi safe mode. setezi de acolo rezolutia dorita.

| AnxSummer explică (pentru SuicideSilence):

Mersi mult, dar tot nu vrea. nu imi modifica rezolutia in safe mode. nu vrea.

| SuicideSilence a răspuns (pentru AnxSummer):

Incearca tot in safe mode sa creezi un cont de administrator. apoi dai un restart si intra pe noul cont.

| GalatiCalculatoare a răspuns:

Daca ai placa video dedicata o scati de pe placa si te conectezi la cea on-board (daca ai). Refaci setarile si ar trebui sa mearga. Sau aduci un monitor LCD si il conectezi la unitate si apoi revii la rezolutia initiala.

| danutssu95 a răspuns:

Ei un monitoaru mai nou ii dai rezolutia pe pe 800X600 si apoi o sa iti mearga ....si sa verifici si mufa aceea albastra din spatele monitorului