| Eclipse_8761 a întrebat:

Am niste casete vechi, VHS, si un video recorder special pentru ele. Am conectat aparatul la tv am dat cautare pentru caseta si exista o problema. Se aude perfect dar nu se vad decat doua dungi mari albe pe ecran si restul negru ( gen semnul II : pauza, dar aparatul invarte benzile de la caseta ). Care ar putea sa fie problema si cine e de vina : aparatul, tv-ul sau casete?big grin

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

La "defectul" asta nu eczista decat o rezolvare:IN SPATELE APARATULUI UNDE AI CONECTAT TV-ul este un buton notat cu TEST de obicei.ESTE pozitionat pe ON.Muta-l pe OFF.Pentru alte nelamuriri m-ai intreaba-ma. SPER SA NU FIE

1 răspuns:
| stlucian a răspuns:

Raspuns:butonu`