| IonutPetre12 a întrebat:

Am o boxa luata din auchan.Imediat cum o pornesc se aude un fasait ca de radio.Si nu e pusa pe radio. Daca o tin incet se aude fasaitul peste sunet.De la ce e? Are 2 difuzoare de 15" cu 2 de inalte mici.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Este defectă, mergi cu ea inapoi sa i ti dea alta, sau banii pe ea, si probeaza o acolo boxa, nu acasa

| IonutPetre12 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Cea din magazin nu avea nimic.Acasa a venit alta, nu cea expusa.

| ywar a răspuns:

E defecta. Ia certificatul de garantie si te intorci la magazin cu ea. Iti dau alta daca mai au acelasi model sau banutii inapoi..acum depinde ce scrie in certificatul de garantie. Daca nu iti dau niciuna nici alta iti recomand sa te aprovizionezi cu un ciocan de 1000 gr pe care sa il folosesti dupa bunul plac.

| LorenzoRon a răspuns:

Salut, Ionut

Sfatul meu e ca prima data, inainte sa o returnezi, sa verifici daca toate firele sunt introduse bine sau daca lipseste vreun cablu.
Ai spus ca se aude un fasait, iar asta se intampla de obicei cand un fir nu este introdus bine.

Nu te pot ajuta pentru ca nu sunt acolo si nu stiu despre ce e vorba, dar ramane valabil sfatul meu. Nu cred ca ai chef de retururi, mai ales daca este un motiv minor din cauza caruia se comporta sistemul asa.

Verifica inca o data in spate, daca e nevoie scoate fiecare cablu si baga-l la locul lui. Pe urma, verici din nou.

Succes!

| IonutPetre12 explică (pentru LorenzoRon):

Boxa se aude fasait doar daca o pornesc. Fara sa bag niciun fir nimic in ea.Dar daca trec de 20%nu se mai aude nimic.Doar cand e incet de tot sau aude ceva ca un sunet de radio.

| LorenzoRon a răspuns (pentru IonutPetre12):

Daca spui ca ai verificat tot, atunci cel mai bine du-te cu ea si returneaz-o. Cat mai repede, ca sa nu-si gaseasca motive pentru care sa-ti refuze returul.

Bafta!