| oldschooll a întrebat:

Am o carcasa http://www.emag.ro/......EZTZ7BBBM/
si s-au desprins alea 2 fire de pe ventilatorul lateral ala mare si acum numai stiu unde sa le bag.
Are careva vreo' idee?

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Nu vreau sa par neserios da nu e focalizat ok. Oricum, trebuia focalizt mai ok si sa vad cum ajungeau cablurile alea pe tot capcul. Din ce mi-ai dat tu acolo pot spune ca cablurile alea au iesit ca au fost trase probabil din vreun molex. Drept urmare, cauta un molex care nu are cablurile la locul lui.

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Scoate mufa si lasa-l deconectat ventilatorul ca si asa nu era un ventilator de buna calitate. Dar daca vrei tu musai, poti sa faci o poza ca sa inteleg la ce te referi (sa fiu sigur).

| oldschooll explică (pentru sltlp):

Uite despre asta este vorba : https://imageshack.com/i/hlh7lR98j
Cand am vrut sa umblu in PC, am dat sa scot carcasa de pe lateral, am scos si alea 2 fire de nu stiu unde erau bagate...

| oldschooll explică (pentru sltlp):

Mersi frumos! Cred ca da au iesit dintr-un molxex si cum ziceai si tu nu e un ventilator de buna calitate, insa parca se auzea mai incet PC pentru ca am placa video cam mare...

| sltlp a răspuns (pentru oldschooll):

Nu vreau sa par neserios da nu e focalizat ok. Oricum, trebuia focalizt mai ok si sa vad cum ajungeau cablurile alea pe tot capcul. Din ce mi-ai dat tu acolo pot spune ca cablurile alea au iesit ca au fost trase probabil din vreun molex. Drept urmare, cauta un molex care nu are cablurile la locul lui.