| Seby1210 a întrebat:

Am o cartela de la Digi, am iPhone 8 si iOS 16
Datele mobile nu merg deloc imi apare LTE dar degeaba, DELOC nu merg, am abonament, ma poate ajuta cineva sa imi repar datele mobile, chiar am nevoie de ele, nici la apeluri nu se descurca prea bine
Am nevoie de ajutor

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Daca iti arata LTE inseamna ca nu ai net, nu ai net de la Digi aia ce spui.
Asa ca vorbeste cu aia de la Digi ala ce spui, acolo este problema la abonamentul tau, nu la telefon.

LTE ala iti arata si cand nu ai internet, de exemplu daca ai internet stiu si eu citi GB, sa zic ii consumi, in continuare la fel o sa arate LTE, dar net ciuciu laughing asa ca vezi la abonamentul tau ce internet ai, daca ai nelimitat sau e limitat.
La apeluri nu se descurca prea bine, cine anume? Ai nevoie de ajutor, dar detaliile aratate de tine nu prea is clare, dar cu internetu, cum am spus mergi la digi si vezi cum sta treaba.

Poate daca mergi la aia, or sa se uite la telefonul tau si o sa te lamureasca si de internet si de apeluri ce spui.

Ori alta chestie, scoate cartela si pune pe alt telefon si vezi daca ai net, daca apelurile is ok, macar asa poti sa iti faci o idee.

| Dannnnii a răspuns:

Posibil trebuie sa trimiti sms la ceva nr, si sa activezi optiunea

| Mihay2023 a răspuns:

Verifica in setari->conexiune celulara->Retea celulara date-> si la Apn trebuie sa scrii net sau internet, nu mai stiu sigur, incerca ambele variante.