| NVRE a întrebat:

Am incercat sa instalez un program.Trebuia sa dau cd C:\Users\Pc\exemplu\ (din power shell )dar spune ca locatia nu exista.

8 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu exista, o creezi. happy Despre ce program e vorba aici? Merge si fara command prompt, ideal ar fi sa folosesti un file manager cu cap - recomand Multi Commander, e freeware si excelent.

| NVRE explică (pentru GabiDumitrescu):

Commando vm

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru NVRE):

Stii ca accesul neautorizat la un sistem informatic de orice natura e caz penal, da? Acestea fiind spuse, iti recomand sa arunci un ochi aici, ar trebui sa te ajute: https://www.fireeye.com/......ution.html

| AC4S4 a răspuns:

In cazul acesta, respectivul director nu exista.

Pentru a crea un director:
*mergi in locatia unde doresti sa-l creezi* > cd C:\Users\Pc
* creezi directorul* > mkdir exemplu

Apoi, poti sa faci > cd C:\Users\Pc\exemplu

| NVRE explică (pentru AC4S4):

Pai exista. big grin

| Bogdan70001 a răspuns:

Auzi sper ca nu ai copiat ce ai scris mai sus exact la fel.Tu trebuie sa incluiesti PC cu numele PC-ului tau si exemplu cu folderul respectiv

| NVRE explică (pentru Bogdan70001):

Stiu.

| Bogdan70001 a răspuns (pentru NVRE):

Intra in folder unde este fisierul tau prin cmd si in directorul unde el ar trebui sa fie, scrie "dir ", " dir /a " sau " diar /ah "

Daca fisierul tau nu o sa apara intr-o lista dupe ce ai scris ambele comenzi insemna ca fisierul chiar nu exista