| Necunoscutu92 a întrebat:

Am o intrebare am un procesor mai stlab dual 2 core pot sa il scimb cu unul mai nou modelul socket e de 775 ce procesor mai nou poate duce sau ce procesor poate duce

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar nu prea mai gasesti procesoare mai "noi"...
Eventual doar un quad core q9550 second
Bafta!

| Necunoscutu92 explică (pentru anonim_4396):

Ms de sfat ca cat de bun e se misca bine

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ar trebui sa stim si denumirea placii pentru ca la acest tip de socket conteaza si frecventa FSB.

| Ironwin a răspuns:

Atentie si la placa de baza, nu orice placa de baza cu socket 775 suporta acel procesor Q9550.

| CentyLox a răspuns:

Cel mai e recomandat ar fi un q9550 si il cumperi de pe olx. Dacă vrei gaming pe setări high cumpăra un gtx 1050 cel mai ieftin model de acolo va duce aproape tot la setări very high