| Stefan0576 a întrebat:

Am o întrebare, competentele digitale de la BAC au valoare de ecdl? De exemplu daca îmi cere undeva ecdl-ul pot da rezultatul de la competente?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

BAC-ul este doar un examne de sfarsit de liceu.

"How do I get an ECDL certificate?
ECDL Core with Exams

To become Certified in ECDL, you will be required to take 7 examinations within a 12 month time period. These have been included in the package."

https://ecdlcourse.com/all-courses/ecdl/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu

| sierra1 a răspuns:

Mai exact e INVERS (competențele nu valorează NIMIC, sorry ăsta e adevărul)

| Hyperion7 a răspuns:

Da,le poți echivala, vorbește cu dirigintele.
De asemenea, și Cambridge poate fi echivalat la competențele in ceea ce privește engleza la probe.

| Alex272714 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic, crede-ma pe cuvant.