| razer007 a întrebat:

Am o intrebare : cum as putea juca jocuri descarcate fara ca xbox-ul sa fie modat? M-am uitat la niste tutoriale pe youtube si am vazut ca se poate cu un stick usb, dar eu nu reusesc... ma puteti ajuta? Daca mai stiti alte metode le puteti spune, orice ajutor e bine venit! Repet, fara ca xbox-ul sa fie modat!

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Atunci e bine sa stii ca toate is facaturi.
Daca vrei sa te joci de pe un usb, trebuie sa ai consola modata rgh. Si ca sa o modeze rhg, se poate numai cu anumite componte. Numai daca esti cuiros, pentru o modare rhg se utilizeaza metode hardware. cauta: Team Xecuter: CoolRunner 3 PRO, CoolRunner 3 Lite si CoolRuner 2. La modarea rgh se lipeste ceva de placa de baza si ramane acolo.
La modarea pe dvd-rom, adica modare lt, nu ramane nimic lipit, dar tot se desface consola, se utilzieaza anumite procedee harwarr pentru a schimba fw-ul consolei.

ps: nu te mai pacali, ca nimic nu e pe gratis. Asa, videclipuri false sunt si pentru ps3, nu numai xbox 360;

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Xbox clasic sau xbox 360?

| razer007 explică (pentru sltlp):

Ms pentru detalii.

| sltlp a răspuns (pentru razer007):

Atunci e bine sa stii ca toate is facaturi.
Daca vrei sa te joci de pe un usb, trebuie sa ai consola modata rgh. Si ca sa o modeze rhg, se poate numai cu anumite componte. Numai daca esti cuiros, pentru o modare rhg se utilizeaza metode hardware. cauta: Team Xecuter: CoolRunner 3 PRO, CoolRunner 3 Lite si CoolRuner 2. La modarea rgh se lipeste ceva de placa de baza si ramane acolo.
La modarea pe dvd-rom, adica modare lt, nu ramane nimic lipit, dar tot se desface consola, se utilzieaza anumite procedee harwarr pentru a schimba fw-ul consolei.

ps: nu te mai pacali, ca nimic nu e pe gratis. Asa, videclipuri false sunt si pentru ps3, nu numai xbox 360;