| AdrienWH a întrebat:

De ce au laptopurile de la APPLE (MacBook) sunt atat de scumpe? stiu ca Apple e o firma renumita in lume dar totusi atatia bani pentru un laptop.Ce are in pluis acele laptopuri? Faptul ca sunt usoare si subtiri?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Platesti si brandul.Adica firma Apple. Oricum, mi se par cele mai performante.

| Sheldon a răspuns (pentru darrio2007):

Pc/laptop-urile de gaming sunt cele mai performante, gen Dell(Alienware) Asus(seriile ROG) MSI...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru ca platesti marul ala desenat pe ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt sunt cele mai bune pentru suita Adobe, arata bine, se strica greu, sunt de caliate. in concluzie sunt laptopuri clasa business big grin

| K0sti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aia cu stricatul greu nu e chiar asa ca in povesti! Iti spun eu care fac service! Sunt destule care ajung prin service cu tot felul de probleme! Destule raportat la numar existent pe piata, pentru ca nu multi isi permit Apple, dar totusi sunt! Anul asta pana in prezent am avut vreo 6 bucati!

| Minimalistul a răspuns:

MacBook-urile sunt atat de scumpe doarece sunt facute aproape in intregime din aluminiu, sunt subtiri si performante. Iar Apple ca la orice produs este foarte atent la detalii, detalii care intr-un final fac diferenta. Si normal ca platesti putin si brandul, ceva firesc pentru orice companie globala.