| NVRE a întrebat:

Am o intrebare desptre Python.
Ce tip de variabila se schimba in continuu?
Ca de exemplu :
b=1
a=int(b)+1
print (a)
si mereu cand pornesc programul variabila b sa creasca cu 1.

Răspuns Câştigător
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Citesti pe b dintr-un fisier, ii incrementezi valoare si apoi il rescrii in fisier. Asa de fiecare data cand pornesti programul, o sa ai un b cu 1 mai mare.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La fiecare pornire logic ca lui b i se ba atribui valoarea 1.
daca tu vrei sa retii valoare lui b trebuie sa o salvezi undeva la finalizarea rularii si sa o citesti de acolo cand repornesti rularea

| NVRE explică (pentru suntserios):

Asta ii clar dar eu voiam sa aflu daca ar fi o variabila sau un modul cu care pot face asta.