| ungureanuanghel a întrebat:

Am o intrebare o alternativa pentru Hiren's Boot mai exista? cel mai bun. cu multe instrumente + codificare pe CMD sau ceva de genul cand zic codificare sau de securitate si multe altele. in forma de Linux. care poate da recover sa repare orice sa poata da unlocked la parole de administrator sa stearga fisiere de exemplu o alternativa sa am acces la orice cu un stick portabil exista ceva asemanator o alternativa ca Hiren's Boot sa poata rula pe un stick potabil fara sa dau install la Windows. daca da care vreau o alternativa de Linux portbil care are acces la fisiere de system cand sterg un fisier sa afecteze sistemul local ceva de genul asta. ce fac acolo se intampla si in sistemul local laughing) cu multe instrumente ca si Linux chiar mai multe. ca Hiren's Boot dar o alternativa daca stie cineva.

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Vorbesti de linux dar cunosti linux?
cred ca ce vrei tu este ceva de genul kali care ajuta noob hackeri sa spioneze ce face vecinul
exista si Hiren's Boot inca, eu nu recomand insa, am gasit malware in acest pachet de utilitare la o scanare cu diferite solutii, da malware la o solutie descarcata de pe siteul "legit"
Cel mai bine ar fi sa inveti sa folosesti tu linux si utilitare open source, nu pachete de astea de-a gata care oricum cuprind softuri luate de la tarti... poti cauta tu softuri in functie de necesitatile tale.
Si da linux este foarte misto doar ca are cam 300 de distributii diferite happy