| JammyBrooks a întrebat:

Am o intrebare pentru voi.Eu am un samsung galaxy la aboament si am primit la inceputul lunii cativa megabitsi dar nu stiu daca acasa ini merge netul de pe wireless sau de pe megabitsi... daca merge pe megabitsi ce trebuie activat sa mearga prin wierless? ajutati-ma va rog am mare nevoie de sfaturi, FUNDA FUNDA FUNDA+VOT VOT VOT

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai depinde pe ce data ai abonamentul.atunci vin megabitsii.Prin wireless te conectezi tu.Il ai la setari. Poti controla cati megabitsi mai ai prin nr cu care verifici si minutele

4 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

Pai cand sa te conectezi la net ar trebui sa te intreabe cum vrei
wap
wirelles

| DorelXD a răspuns:

Deci, cand folosesti wireless-ul practic "furi" internet de la altcineva. Cand folosesti mb, platesti pentru serviciu (sau in cazul tau il ai gratuit pentru nu stiu cat timp). Adica nu mai furi internet de la cineva care are un modem wireless, ci ai o conexiune la internet independenta furnizata de Vodafone. Pentru a activa aceasta conexiune introdu numarul de telefon in link-ul asta https://www.vodafone.ro/ota/. Primesti niste "mesaje" care contin niste setari, care "se instaleaza" aproape singure. Trebuie sa dai "salvare" sau ceva de genu.

| JammyBrooks explică:

Cum trebuie activat vreau sa stiu...eu am wirelles acasa deci cum?

| JammyBrooks explică:

Pai abonamentul este pe 2 ani si as vrea sa stiu cum activez tellu pe wirelles nu cu megabitsi vreau sa stiu pas cu pas