| blackpink a întrebat:

Am o maaaaaaaaare problema.Ma jucam pe laptop si *intr-o *ata nu mai merge o tasta (e a 4-a litera *in alfabet, pentru ca nu o pot scrie). Nu stiu ce sa fac, nu sunt experta in chestii *in astea.Can* apas o tasta o apas pe mijloc si ea se *uce toata in jos si apare litera. La * in partea *e jos e gol (aer), iar sus se simte ceva.Ar trebui sa scot tasta si sa fixez cerculetul *e cauciuc pe mijloc? Am nevoie urgenta *e ajutor si multumesc anticipat pentru raspunsuri.Help,please

2 răspunsuri:
| ΔH a răspuns:

Este foarte posibil sa fi intrat ceva mizerie.
Mai bine scoti toate butoanele si o curati pe toata (daca nu stii tastele, ai grija, sa le notezi).

Daca nu te arunci la asa ceva, scoti doar tasta respectiva, care se pare ca este D.

| Andruşcă a răspuns:

Deci nu iti merge tasta "D".

Ia un cutit sau ceva mai subtire si baga-l sub tasta ca sa o scoti.Scoate tasta si fixeaz-o inapoi(se capseaza singura inapoi). Asa ar trebui sa mearga. Daca ti se pare ca ceva nu e aranjat bine aranjeaza tu.

Daca nu rezolvi poti folosi tastatura virutala(apesi taste cu ajutorul mausului). Ca sa intri in tastatura virtuala mergi in Start=>Accesorii=>Accesibilitate=>Tastatura virtuala.