| cristinaxt a întrebat:

Am o mare intrebare! Mi-am cumparat blackberry 8520-nou vreau sa stiu daca mai trebuie incarcata bateria timp de 16 ore inchis sau ceva de genu mi-a zis cineva. Mai trebuie? si inca ceva e bun ca telefon?

Răspuns Câştigător
| bluebios a răspuns:

Nu nu este nevoie. Trebuie doar sa-l incarci normal. Acumulatorii pe baza de litiu nu necesita asa zisa formatare (incarcarea initiala de 16 ore). Acesta se facea la acumulatorii din generatia veche bazati pe tehnologia nichel-cadmidiu care au disparut de ceva vreme.