| cristina117 a întrebat:

Am o mare problema. Calculatorul meu avea hard diskul plin si trebuia sa sterg niste programe nefolositoare. Si am mai sters si un program pe care nu il stiam NVIDIA. De atunci nu imi merge internetul pe calculator. Toate cablurile sunt la locul lor. Ce pot sa fac? Cum sal instalez la loc daca nu merge netul. Am windows XP.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Cred că ai şters şi nişte drivere... de la pc. Incercă să reinstalezi toate driverele happy

7 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Internetul nu prea are legatura cu Nvidia, ca re este de la placa video! instaleaza driverele de pe CD-ul care a venit cand ai cumparat calculatorul! bafta!

| MMihai a răspuns:

NVidia sunt producători, de plăci, deci ai șters deverul de la o placă.
Când ai hardul prea plin salvezi pe dvd-uri și nu ștergi programe.

| vSorin a răspuns:

Ai virusi reinstaleaza windowsul, fix aceeasi problema am avut-o si eu acum cateva zile. Sincer nu prea ai ce face.

| cristina117 explică:

Si daca nu am CD cum sa fac?

| cristina117 explică:

Mersii Cappeli :*

| cappelli a răspuns:

Uneori internetul are legatura cu Nvidia.
cauta CD-ul cu driverele calculatorului, iar in cazul in care nu il mai ai...cauta driverele pe net.
In caz ca nu ai vreun prieten care se pricepe... poti sa mergi la noroc...cautand : Nvidia NForce Drivers.

Succes

| cappelli a răspuns:

Cristina.nu stim ce cunostinte ai in privinta calculatoarelor, de aia baietii nu sar cu sfaturi de genul:"mergi pe site la producator si scoate driverul aferent placii tale de baza"...si altele.

eu presupun ca nu stii ce model de placa de baza ai, sau ce placa de retea ai, de asemenea sunt optimist, si nu zic ca ai vreun virus (inca nu)...cum zicea colegu.

deci, mergi aici:
http://www.nvidia.com/object/nforce_winxp_15.23.html
.scoate fisierul respectiv si instaleaza-l.
mult succes.