| RaLuCk a întrebat:

Am o mare problema!

Calculatorul nu-mi mai vede nici un USB. Nici din fata nici din spate, astfel nu imi mai merge imprimanta si nu imi pot folosi stick-ul! Asta se intampla dupa ce ieri din senin au inceput sa mi se deschida toate ferestrele programelor de pe desktop.

Are vreo legatura una cu cealalta?

Ce sa fac cu USB-urile? Trebuie sa reinstalez Windows-ul?

Daca e din cauza virusilor, ce antivirus bun imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| bogdan3vl a răspuns:

Nu-ti formata calculatorul, dezinstaleaza-ti uSB-urile si instaleaza-ti-le din nou eu asa am facut intri pe proprietati pe My computer si dupa aia acolo sus la Hardware si Device Manager si iti apar in partea de jos usb-urile. Le dezintalezi pe toate si dupa aia bagi un CD cu Windows sau CD cu driverele de la placa ta de baza, dai restart si astepti cateva minute ca se instaleze automat.

7 răspunsuri:
| barbiedoll_2931 a răspuns:

Ai prea multi virusi in el... schimba windowsu sh ia-ti antivirusul Nod32... e cel mai bun

| andreeaiacovita3 a răspuns:

Eu iti recomand sa iti bagi antivirus, incearca-l pe asta BitDefender9ProfessionalPlus eu asta il am!
Fundita? big grin big grinbig grinbig grin

| Anonymus314 a răspuns:

Hmm,poate fi din cauza virusilor.
Click drepta pe my computer>Proprieties>Hardware>Device Manager, si vezi la USB daca sunt cu semn de intrebare

| paul_7261 a răspuns:

Sal, da, cred ca din cauza virusilor, cel mai bine ar fi sa reinstalezi Windowsulhappy asa stii ca scapi de ei si o sa si meargahappyBafta!

| Cosmin112 a răspuns:

Reinstaleaza windowsul, antivirus nu-ti recomand nici-unul(nici eu nu folosesc si n-am avut probleme de genul acesta)
Poate virustotal.com + sa numai downloadezi toate prostiile de pe net.
Bafta!

| computerizatul a răspuns:

Probabil ca e din cauza virusilor. Reinstaleaza Windows-ul dupa care pune-ti un antivirus bun precum BitDefender. Daca nu ai bani sa-ti cumperi un antivirus bun precum BitDefender descarca unul bun si gratuit ca Avast sau ca AVG.
*Avast e mai bun decat AVG.
*Si Nod 32 nu e cel mai bun. e chiar putin cam prost. (pentru cel care zice ca nod 32 e cel mai bun).

| VladSpita a răspuns:

Am aceeasi problema