| NiGhTWoLF a întrebat:

Buna Ziua TPU. am si eu o problema cu un stick usb HP de 8GB. Ieri a inceput sa faca figuri (nu mai puteam sa pornesc nimic dupa el) si am date importante pe el... Astazi am reusit sa il formatez (avand un backup facut acum o luna) si cand am vrut sa pun backup-ul inapoi pe stick, imi dadea o eroare (folosesc Paragon Backup & Recovery 2010) i-am dat retry, iar dupa ce a terminat de facut restore calculatorul nu mai vede stick-ul. Am citit pe alte forumuri si zicea ca trebuie sa reinstalez Windows. Este chiar necesar? Dau funda pentru un raspuns logic si care sa ma ajute

Răspuns Câştigător
| Aditzu a răspuns:

Incearca sa conectezi stickul la un alt calculator happy pui datele dupa stick pe un dvd ca sa fii si mai sigur ca nu le pierzi.
ce sa zic e putin complicata situatia am patit si eu dar cu 1 program, nu puteam sa-l instalez pentru ca zicea ca deja e in sistem (si nu genu acela ca puteam sa-l sterg cu add/remove programs)
dai click dreapta pe my comp. - manage - apoi in lista uitate la storage - removable storage poate stickul a "ramas" acolo, daca e acolo incearca sa-l stergi si apoi sa conectezi stickul din nou la pc. ce sa zic...BFT

1 răspuns:
| NiGhTWoLF explică:

Mersi muult de tot dar am rezolvat problema... mi-am luat un stick A-Data S101 de 16GB