| cZmNo1 a întrebat:

Salut Tpu.De o saptamana nu imi merge pc-ul. Il pornesc se incarca windows-ul apare desktop-ul iar apoi se stinge monitoru si calculatorul merge in gol iar functia sleep de pe tastatura nu merge asta inseamna ca nu ruleaza windowsu.Am incercat sa reinstalez win, am crezut ca asta e problema dar tot asa face. Ajutor.

2 răspunsuri:
| TechGuyTpu a răspuns:

Cand face asa incerca sa scoti cablul de la monitor si sa il bagi inapoi(repeta de 10-15 ori daca nu merge). Daca nici asa nu merge inseamna ca placa video s-a ars.

| cZmNo1 explică:

Cred ca ai dreptate cand porneste win se aude sunetul de start dar nu se vede.Pot pune o placa video de la un pc vechi? Sa nu se arda placa de baza.