| DragosMarian98 a întrebat:

Am o mare problema.
Ma poate ajuta cineva va rog?
Nu-mi pot accesa contul de WeChat. Înainte il puteam reactiva cu numărul de telefon sau email dacă nu intram o vreme mai lungă si se bloca automat.
Acum nu mai pot fiindca ai nevoie de un prieten cu un cont care să te ajute să te loghezi sau sa faci cont nou.
Am incercat cu câteva persoane din Kenya, Portugalia, China dar nu a mers fiindca nu eraudin zona din care a fost facut contul.
Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Salut! Poti sa faci un tichet in care sa spui problema ta, ei te vor verifica si iti debloca contul.

| Jeonghyeo a răspuns:

Daca contul este facut pe un numar dinafara Republicii Populare Chineze (In europa de exemplu) atunci e foarte probabil sa fie blocat din simplul motiv ca intra in conflict cu legislatia europeana pentru protejarea drepturilor cu privire la datele personale. Chiar daca in aplicatie apare un motiv ca "neaccesare pe o perioada indelungata" e foarte usor sa ti se blocheze contul din orice motiv. Te sfatuiesc, daca esti european sa nu-ti faci cont pe WeChat, Kakao, QQ sau alte asemenea retele decat daca ai intentia sa vorbesti cu oameni din China, Korea etc, nu sunt aplicatii sigure si datele utilizatorilor pot fi accesate guvernul chinez indiferent daca acestia sunt de acolo sau din Europa

| DragosMarian98 explică (pentru Jeonghyeo):

Am nevoie doar pentru a putea juca un joc chinezesc. Crossfire. CrossFire Legends e inchis asa ca vreau să-l joc pe asta. Si aveam un cont de acum câțiva ani pe care am tot jucat.