| Chrisz a întrebat:

Am o mare problema si nu stiu care e cauza.Am un Samsung GT S5230, si dintr'o data nu imi mai merge touch'ul, apas pe el, dar nimic. Butoanele imi merg toate, dar cand apas pe touch, nimic.Stiti cumva ce ar putea sa aiba? Si daca da, cam cat ar costa sa'l fac?straight face

Răspuns Câştigător
| MYK3 a răspuns:

Stiu eu ce are... a avut si fratele meu si tot asa se vedea pe ecran dar touchul nu mai mergea si s-a dus la reparat si a trebuit sa schimbe ecranul (nu conteaza ca nu e crapat) tear costa in jur de 100 de lei... BAFTA!

| Chrisz explică (pentru MYK3):

Dar nu stii care e cauza, de ce nu mai merge? ...Nu i'a zis vreun motiv?

| MYK3 a răspuns (pentru Chrisz):

Pai el la aruncat foarte mult pe jos si a cazut apa pe el

| Chrisz explică (pentru MYK3):

La mine dintr'o data s-a "blocat", nu mai merge sa fac nimic pe el straight face... Oricum, iti multumesc de informatie, o sa ma interesez si eu sa vad cat costa.

| nicoletadumitrascu a răspuns (pentru Chrisz):

Si la mine la fel s-a blocat cate putin cate putin pana nu mai merge deloc. m-am interesat cat ma costa la eurogsm si mi s.a zis 100 lei pretul incluzand piesa, manopera si garantia. insa nu stiu cat ma va tine... si daca se merita sa-l repar.

| Chrisz explică (pentru nicoletadumitrascu):

Eu l'am dus la reparat, si m'a costat doar 40 lei...Acum merge ca nou.

6 răspunsuri:
| dask a răspuns:

Sall frate eu am aceeasi problema dar fasza este ca cam acu 30 ore i-am facut displayul ca era spart si i-am chalibrat touchul si acum daca dau jos la meniu imi deschide bara cu miniaturi nu mai pot intra in nimic laughing ce are pentru ca eu abia i-am pus display