| sapphire7 a întrebat:

Am o masina de spalat Arctic AFD1200+, masina se aprinde de la on/off dar nu porneste programul de spalat, nu se poate schimba programul si nici nu se poate anula/reseta, pe afisajul electronic doar palpaie butonul de play in rest nu face absolut nimic, nici macar nu incepe prin blocarea usii. Am tinut-o in toate pozitiile posibile, ma gandeam ca nu face contact dar nimic, am curatat si filtrul, am verificat si pompa si furtunurile, nimic. Butoanele nu au nici o reactie, daca stie cineva care ar putea fi problema, mentionez ca inainte de asta a facut un "click" si asta a fost, a ramas inghetata.

2 răspunsuri:
| IonutGodja a răspuns:

Se poate sa fie panoul de comanda

| sapphire7 explică (pentru IonutGodja):

Si ce anume ar fi de preferabil sa o repar sau imi iau alta? La second desigur