| ruscanusorin a întrebat:

Am o masina de spalat Whirlpool AWE 8725 adusa la reparat care se comporta in felul urmator: Executa orice program as selecta,dar se opreste dupa aproximativ zece minute si nu mai continua programul,indiferent ce comanda as da, moment in care afisajele si ledurile incep sase stinga si sa se aprinda la interval de 2-3 secunde.Daca o scot din priza sau o opresc din buton si o las o perioada, la o noua pornire, masina functioneaza din nou dar tot pentru scurt timp. Daca a intalnit cineva acest defect, va rog sa-mi dati niste sfaturi. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| DanaQ a răspuns:

Iti recomand sa intri pe acest forum si sa scrii intrebarea: http://www.spatiulconstruit.ro/......-de-spalat Cu siguranta cineva te va ajuta cu un sfat. Si eu am primit lamuriri la cateva probleme legate de masina mea de spalat.

| ruscanusorin explică (pentru DanaQ):

Va multumesc, am sa incerc si pe acest forum.

| DanaQ a răspuns (pentru ruscanusorin):

Pentru putin! O sa va raspunda moderatorul, mie in 2-3 zile mi-a raspuns. Foarte util acel forum. L-am descoperit si eu intamplator tot cautand raspunsuri referitoare la nelamuririle pe care le aveam.

5 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Cheama un meserias altfel nu cred sa rezolvi ceva

| ruscanusorin explică (pentru shannygelu):

Cu tot respectul si multumesc pentru raspuns, dar am atelier de service si ma ocup cu asa ceva.Am cerut ajutor pentru ca nu am mai intalnit acest tip de defect si poate cineva de meserie imi poate da un sfat.

| shannygelu a răspuns (pentru ruscanusorin):

Din cate stiu eu se platesc bani grei pentru manuale sa poti invata sa resetezi o masina de spalat sau sa o repari numai din comenzi si nu cred ca o sa ti spuna careva pe un forum gratis informatia