Întrebare recomandată | George_Pițulescu_1987 a întrebat:

Am o mică problemă cu site-ul redacţiei unde lucrez: de când ne-am făcut un mail nou (redactia@.......ro) pe calculatorul principal (pe toate web browserele) toate site-urile merg numai al nostru nu vrea. Pe alte calculatoare funcţionează, numai pe calculcatorul pe care se lucrează la site nu. Care ar fi problema?

1 răspuns:
| Catalin_Alin_1991 a răspuns:

Ai o problema cu D.N.S. - ul, banuiesc ca pc-ul respectiv e conectat prin intermediul unui router, daca e asa, trebuie editat fisierul cu dns-ul intern pe care il gasesti in C:/Windows/System32/drivers/etc/hosts. mai exact, trebuie adaugata o noua linie cu ip-ul pc-ului respectiv, si domeniul site-ului ( sau ce ai tu acolo )
Succes!