| RealKing01 a întrebat:

Am o mufa jack 3.5 mm, merge sa conectez boxe pc la laptop?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Boxele sunt si pentru laptop. Deci se poate. Ai doar mufa sau si boxele sunt conectate la ea?

| Simpatic a răspuns:

Daca laptopul are iesire merge fara probleme, daca imi aduc bine aminte se foloseste aceeasi iesire pentru casti, cel putin asa au majoritatea laptopurilor, eu nu stiu laptopuri fie si de peste 10.000 de lei care sa aiba placi profesionale de fabrica, acum ca or fi si laptopuri facute special pentru DJ-ing nu pot contesta pentru ca nu stiu.

Insa 99% folosesc intrarea/iesirea pentru casti.

| JOHNtheADVISOR a răspuns:

Da se poate.Dar boxele conectate trebuie să aibă inclus sistemul de amplificare.Ai aici un exemplu de boxe sau poți conecta un sistem 5.1
https://youtu.be/Q4eFp44Eik8

| SelenaTpu a răspuns:

I-a vezi poti?
Eu am mai incercat si a mers. S-a pus foarte mult accentul ca aceea mufa este proprietara castior incat ne miram ca o vedem si pe alte dizpozitive audio

| Gabryel85 a răspuns:

Da, sigur. Nu ar trebui să existe probleme.