| DonAnonymius a întrebat:

Am o pereche de casti cu care am o problema.La una dintre casti,cea stanga, mi-a cazut difuzorul, mi-a ramas doar invelisul acela din plastic si niste conectori. Uitati si o imagine: http://imageshack.us/scaled/landing/694/img2133fl.jpg.
Cum as putea sa mi le repar? Adica sa imi pun un difuzor nou, tinand cont de faptul ca nu mai am respectivul difuzor cazut?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Se poate pune dar trebuie să ai și cu ce lipi firele(un pistol de lipit sau cel mai recomandat o stație de aer cald, deoarece componentele sunt foarte mici și sensibile la căldură. Deci mai bine cumperi alte căști că ieși mai ok.Succes

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Desfaci şi cealaltă parte, verifici câţi ohmi are ( scrie de obicei pe difuzor ), măsori diametrul şi cauţi altul cu aceleaşi caracteristici. Cuplezi conectorii şi audiţie plăcută după ce pui totul la loc!