| GNS a întrebat:

Am o pereche de HyperX Cloud Stinger si le-am conectat pentru prima data la pc cu cablul cu doua mufe jack. Vreau sa mentionez ca am realtek audio manager. In casti se aude dar microfonul nu este recunoscut. L-am testat pe telefon si se aude. Am vzt problema asta des intalnita si sunt pe yt si google o gramada de tutoriale dar nici unu de folos. Oare m-ati putea ajuta? Apropo daca cumpar un adaptor de jack usb ar merge?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Microfonul trebuie sa conectezi la intrarea de microfon (ambele de culoare roz).
Dupa conectare, deseori trebuie sa setezi mufa la care este conectat microfonul, din programul de managemenet a placii de sunet.

Trebuie sa stii ca, microfonul se activeaza doar in programe care-l folosesc (inregistrare audio, programe de comunicare tip messnger etc,).
In rare cazuri, microfonul se poate activa si manual, din egalizatorul de sunet.

2 răspunsuri:
| GNS explică:

NVM am rezolvat problema

| droKen a răspuns:

Salut am cumparat si eu castile acestea aproape de o luna, dar nu am primit nimic in cutie special pentru microfon, imi puteti de un link de unde sa cumpar un adaptor?