| Shin0bi a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti Sennheiser Game One, care au venit cu 2 mufe jack.
Cand le-am testat am constatat ca au un volum mult mai mic decat ultima mea pereche de HyperX Cloud II, probabil din cauza placii de sunet.
Aceste casti ar trebui sa aiba un sunetu neutru, clar, fara amplificatii ca celor de la HyperX.Ca sa rezolv problema temporar, folosesc dongle-ul 7.1 de la HyperX ca sa am volum mare, insa
suntetul e distorsionat.
Multi de pe discor-ul Buildapc mi-au recomandat cabluri dac/amp cu chip Cx31993 cum ar fi https://www.emag.ro/......DLRF56MBM/ doar ca acest produs este vandut deja.
Mai stiti vreau cablu amplificator cu chip Cx31993 care as putea gasit in Romania, sau imi puteti recomanda un dac/am nu foarte scup care sa imi scoata sunetul clar?

1 răspuns:
| KovacsB a răspuns:

Ai putea sa folosesti

https://www.avstore.ro/dac-uri/ifi-audio-zen-air-dac/

este un dac decent nu se compara cu jucariile portabile pe cablu, iar daca vrei sa exagerezi ia-ti un Topping DX3Pro+,alea chiar au fidelitate si putere extrema.Am unul la sistemul principal si este peste audiolab Mdac sau SMSL do100 pe care le detin.