| bodyguardsmecher a întrebat:

Am o placa de baza DDR 2, un procesor socket 775 si o placa video cu slot pci express 2.0, credeti ca pot gasi o placa cu un sokcet mai nou gen 1150 si ddr 3, dar sa imi intre placa video pe ea, adica sa schimb memorile, procesorul si placa de baza, dar sa ramana placa video?
FUNDAA!

1 răspuns:
neluL
| neluL a răspuns:

Normal ca fiind mai noua o sa gasesti! Uite un exemplu de placa de baza:
Placa de baza Gigabyte P85-D3, Socket LGA 1150, Chipset Intel B85 - 313 LEI http://www.vexio.ro/......b85_P56994

Si un procesor ar fi Intel Haswell Core i5 4570 Quad Core 3. 2GHz, 84W

Si Ram Corsair DDR3 SODIMM 8192MB (2 x 4096) 1600MHz CL11 ValueSelect

Si...ai rezolvat problema!