| anonim_4396 a întrebat:

Acum cateva zile mi s-a stricat placa de baza. Placa este GYGABITE slot ram : DDR2, sokcet procesor 775 si slot placa video : PCI EXPRESS. M-am uitat pe ea la toti condensatorii si totul e in regula, adica nu se vede ca e ceva umflat sau ars. Se poate repara? Sa fie in scurt circuit? Sigur este placa de baza deoarece am probat cu alta placa si merge. SURSA ESTE IN STARE PERFECTA!

2 răspunsuri:
| Sheldon a răspuns:

Poti incerca sa scoti bateria de pe placa de baza si dupa aceea sa o bagi la loc sau...
Poti gasi jumper-ul pentru reset de pe placa de baza
De pe pini 1, 2 muti jumperul pe pini 2, 3 cateva secunde dupa aceea pui la loc jumperul pe pini 1, 2
Dupa aceea incerci sa pornesti pc-ul

Poti incerca, daca nu merge nici asa il poti duce la service pentru o diagnosticare mai corecta

| Anonymous00 a răspuns:

Nu se poate repara mai intai du-te la un profesionist sa fii sigur dar eu sunt sigur ca nu se va repara. Funda?