| Kennedy66 a întrebat:

Am o placa de baza Fujitsu Siemens D1561. Nu am driverul pentru sunet.Am incercat sa iau driver de pe site-ul de la fujitsu sau cu programul Driver Genius Prefessional. Tott nu-mi merge. Are cineva vreo idee buna? Multumesc!

2 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

În primul rând, Driver Geniu Professional e o porcărie de soft. Îți recomand să renunți la el căci chiar e slab - probabil cel mai slab din branșă.

Revenind la problema ta, eu am găsit foarte ușor driver-ul.
În momentul în care postez rândurile astea, merge. Dacă nu-ți merge, revino cu un reply și ți-l trimit pe mail sau ceva.
Link: http://drp.su/drivers/notebooks/?v=Fujitsu%20Siemens&m=D1561&id=78406&l=en

Pur și simplu te duci la „SoundMAX Integrated Digital Audio" și dai click pe butonul de Download de lângă. Mie mi-a mers instant - deci nu văd de ce nu ți-ar merge și ție.

Salam alekum.

| xgamerz a răspuns:

Dupa cum toata lumea stie, ESTE FOARTE IMPORTANT SA INSTALEZI DRIVERELE ORIGINALE.
Ar trebui sa ai un CD de la acel PC cu driverele lui.
Trebuie sa intri pe site-ul official si de acolo sa descarci driverele!
Sa te uiti atent la numele/seria de la PC-ul tau!
http://support.ts.fujitsu.com/download/ShowFiles.asp?LNG=en
Bafta;)