| Apocalipsa22 a întrebat:

Am o placa video de la nVidia si vreau so cuplez cu un procesor AMD si intrebarea este ai scad performantele daca o cuplez.cu un AMD sau so cuplez cu un Intel ca am auzit ca Nvidia si Intel se pupa mai bine.

Răspuns Câştigător
| qq221133 a răspuns:

A, domnishorule apocalipsa :3, nu conteaza, cu ce-ti place ti-e, pentru ca daca nu vrei un procesor in special nu pot sa iti spun pro si contra, asa ca poti sa alegi orice procesor vrei pentru ca ca raw specs, tot c-am aceleas performante o sa ai.
Sper ca te-am ajutat :3!

3 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Pai depinde ce suporta placa de baza. Nu poti sa pui ce vrei tu.

| Jipa95 a răspuns:

Stai linistit. Este o combinatie de componente pe care am inceput sa o vad din ce in ce mai des pe sistemele disponibile pe site-urile ce fac review-uri afara. Nu o sa ai nici un fel de probleme.
BTW, si eu am tot cpu amd si gpu nVIDIA in sistemul personal ( fx 6300 si gtx 750ti )

| Arthiom a răspuns:

Nu conteaza firma, doar sa fie un procesor decent.