| Loome a întrebat:

Am o problema. Acum 5 zile am instalat windows7 pe partitia C://, dar inainte de asta partitia D:// mi-a disparut, nu aparea nici in disk management nici nicaieri. Arata doar ca e unused, desi aveam 100gb pe el.
Azi dimineata am vrut sa deschid compul si mi-a dat eroarea
BOOTMGR is missing. Restart with ctrl+alt+del
Cum dracului fac? am dat sa reinstalez. Am bootat de pe dvd original, ciuciu, aceeasi eroare. Sa resetez BIOS-ul dupa smecheria cu bateria? Sa scot si sa bag la loc SATA1 si 2? (hardisku si dvd)
AJUTATI-MA VA ROG!

2 răspunsuri:
| FarrellBull a răspuns:

Incearca sa scoti bateria pentru ceva timp, de preferabil 1 minut
incearca sa reinstalezi windowsul
daca nu functioneaza mergi la un service si intreaba

| Deedeek a răspuns:

Problema cu partitia e simpla. Trebuie doar sa refaci dimensiunile fiecarei partitii in parte. Cat despre BOOTMGR, problema e categoric din BIOS. Fa smecheria cu bateria, dupa cum ziceai, iar daca nu, incearca sa schimbi HDD-ul de pe master pe slave (sau invers, depinde cum il ai momentan), apoi sa butezi de pe DVD. Daca nici asa nu merge, hardul are ceva necurat prin el