| tauruss a întrebat:

Am o problema am cumparat niste RAM 2x2GB DDR2 KINGSTON si de fiecare data cand intru in windows imediat imi da blue screen scrie ceva de dump files si mi se restarteaza calculatorul nu pot face nimic va rog ajutati-ma! Funda

9 răspunsuri:
| VirusS97 a răspuns:

Esti sigur ca placa ta de baza e compatibila? Le-ai montat corect?

| tauruss explică (pentru VirusS97):

Sunt sigur ca e compatibil cu placa mea de baza din moment ce se aprinde calculatorul si booteaza

| N0xEterniS a răspuns:

Cand iti intra in Blue Screen, iti spune cum se numeste eroarea happy
De ex : 0x00000050
Vezi eroarea si cauta raspuns pe Microsoft sau aici happy

| tauruss explică (pentru N0xEterniS):

Cateodata imi 0z0000001E si cateodata 0x000000A parca ceva de genu

| LDCCristi a răspuns:

Uite-te pe placute ram sa vezi daca sunt de aceeasi frecvente. Daca sunt pe frecvente diferite obligat face blue screen.

| tauruss explică (pentru LDCCristi):

Au frecventa la fel de 800

| LDCCristi a răspuns (pentru tauruss):

Le-ai luat noi sau la secand hand. Daca sunt secand hand au o defectiune si de aia iti face. Dale si tu mai departe si... imi poti spune ce placa de baza ai?

| tauruss explică (pentru LDCCristi):

Le-am luat second hand dar nu cred ca au ceva defect din moment de imi porneste calculatorul si booteaza

| LDCCristi a răspuns (pentru tauruss):

Ori boota ele dar degeaba daca au ceva in ele ars.