| ALex2oo7 a întrebat:

Am o problema
Am un aparat foto Olympus SP-350 dintr-o data displayu o inceput sa se comporte ciudat, pozele nu mai ies cum trebuie, tot displeyu se vede in diverse culori poze iese roz, rosu, albastru, verde dar nici de cum nu iese poza buna... isi va reveni mi-l pot repara sau mai bine imi cumpar altul?

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Ar trebui dus la service (daca mai este in ganratie il duci la garantie, daca il duci acolo o sa il tina o vreme, dar dac anul mai ai garantie la el inrteba la ce service il trimit ei si suna acolo vezi daca se poate sa il duci).

Dar posibil ca pretul reparatiei sa fie aproape de pretul unui aparat nou.