| Savino2308 a întrebat:

am un aparat foto de 6megapixeli si cand face poze face niste dungulite, nu mai ies pozele clar.Stie cineva ce problema are si daca se poate repara? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Singura cauza de care stiu eu e legat de setarile ISO. ISO ul e setat probabil prea sus.

alte cauze insa pe partea de hardware poate fi o defectiune a senzorului, fie din cauza uzurii in timp, fie din cauza manevrarii necorespunzatoare (socuri fizice, supraincalzire, sau formarea de condens cand se trece de la frig la cald)