| Nicoleta_Man_1993 a întrebat:

Am o problema cu un aparat foto Olympus fe-25.L-am scapat pe jos si i s-a stricat obiectivul,i-au sarit jos usitele alea care se deschid si se inchid. poze inca face destul de clare, dar numai la intuneric cu blit-ul.La lumina pozele ies cu dungi orizontale. Oare se mai poate repara?

2 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Nu are treaba usita cu calitatea pozei, are defecte in obiectiv din ce spui tu acolo.
Trebuie dus in service si nu e acoperit de garantie, tu stii daca merita sa-l repari sau sa-l inlocuiesti.
Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie dusa la service acolo o sa iti zica ce s-a stricat eu nu cred sa fie doar usitele, ele se inchid cand opresti aparatul pentru a proteja obiectivul de praf si zgarieturi bafta happy