| Classss a întrebat:

Am o problema.
Am un telefon dual sim, zilele trecute am introdus o cartela pe sim 2. Acum cand ma suna cineva sau primesc mesaje, le primesc si pe sim 1 si sim 2. Am scos sim 2, dar tot asa e..imi zice cineva cum sa fac sa primesc doar pe sim 1?

Răspuns Câştigător
| RayenN a răspuns:

Ca sa primesti mesaje pe ambele sim ar trebui sa ai acelasi numar... Nu inteleg proble. A ta dar din ce citesc as putea spune ca ai varianta urmatoare treci toate numerele necesare doar pe cartela utilizata de tine sau pe care doresti sa primesti apeluri /sms dupa care intrii in setari-->rețele mobile si dezactivezi accesul la apeluri/sms cartelei nefolositoare, utilizand-o pentru nu stiu... Numere, net, etc