| paul20751 a întrebat:

Am o problema cu cablul de ethernet, e nou si in stare buna doar ca atunci cand il bag in pc imi apune ca nu e bagat(unplugged) si nu inteleg de ce pentru ca, cateodata merge si cateodata nu.
Si cand se conecteaza poate sa ramana conectat si 2 zile pana sa-mi sting pc ul, ce pot face sa rezolv problema?

Răspuns Câştigător
| adryang78 a răspuns:

Dezactivează și reactivează placa de internet. Verifică să aibă driverele la zi. De-acolo e problema.

| paul20751 explică (pentru adryang78):

Sa verific din device manager sau de unde?
ca asta e de cand am luat pc ul

| adryang78 a răspuns (pentru paul20751):

Da, da, din device manager.

| paul20751 explică (pentru adryang78):

Am dat, nu a mers

| adryang78 a răspuns (pentru paul20751):

Atunci sunt doar două posibilități. Fie placa de internet e pe ducă sau deja dusă, fie ai o problemă la placa de bază, ceea ce e mai puțin probabil, dar se poate întâmpla. Dacă găsești la cineva o altă placă de internet, să faci o probă înainte să cumperi una nouă, ar fi ideal.

| paul20751 explică (pentru adryang78):

La asta ma ganeam doar ca nu stiu cum sa explic, daca reusesc sa il conectez odata, o sa stea conectat pana cand opresc pc ul ca dupa se deconecteaza iar dupa ce il sting sau ii dau restart

| adryang78 a răspuns (pentru paul20751):

Atunci n-ai altă soluție decât să mergi cu el la un centru de reparații IT. Să-ți măsoare și tensiunea pe placa de bază.

| paul20751 explică (pentru adryang78):

Am comandat un adaptor ethernet deja, o sa vad daca merge cu asta si daca nu o sa merg la un service IT cu el

| paul20751 explică (pentru adryang78):

Si mersii mult pentru raspunsuri

| adryang78 a răspuns (pentru paul20751):

Cu mare drag. Sper că ți-au fost de ajutor. happy