| ramona_1444 a întrebat:

Am o problema cu calculatorul: de catava saptamani mi se tot stinge singur, i-am dat o scanare si nu am virusi. ce as putea face?

6 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Daca ti se restarteaza brusc, de vina este sursa.
Daca ti se restarteaza normal, de vina este sistemul de operare.

* Ca sa nu deschizi carcasa unitatii, e destul sa atingi partea din spate, vizavi de cablul de alimentare sau coolerul sursei. Daca simti ca e fierbinte si aerul cald nu iesa prin ventilator, singura solutie este sa schimbi sursa cum au zis si cei de mai sus.

| mugurel021978 a răspuns:

Temporarele l-ai sters? un anti malware ai folosit? un disck defragment? daca nu merge cu nimic, reinstaleaza windowsul

| eXtrike a răspuns:

Asa am facut si eu am reinstalat cand imi sacana in jocuri si? Degeaba schimba sursawinking

| Puf a răspuns:

Reinstaleaza`ti windowsu`big grin Asa vei reolva problema :X.

| DareToKnow a răspuns:

Trebuie curăţat ventilatorul, eventual reinstalat / schimbat Windows. happy

| roxana10 a răspuns:

S`ar putea ca sursa sa fie problema...am patit si eu si am schimbat`o si acum e okhappy