| dani145 a întrebat:

Salut, de cateva zile am o problema la calculator. De cate ori incerc sa ma joc ceva, mi se stinge dupa 5 minute calculatorul( sau se stinge calculatorul). Cum as putea rezolva aceasta problema?

9 răspunsuri:
| SuperGirl122222222222 a răspuns:

Buna. Cred ca e sursa. Pentru ca in momentul cand te joci. procesorul ruleaza mult mai rapid...si atunci are nevoie de curent maxim. Banuiesc ca poate fi sursa...

| matrix100 a răspuns:

Se incinge o componenta din calculator, vezi ca exista pe net softuri care iti arat temperatura procesorului, a placii de baza, si vezi daca sunt in limite normale

Răspuns utilizator avertizat
| GabiMihai08 a răspuns:

Probabil nu mai ai pasta termoconductoare la procesor, placa video.

| dani145 explică:

Mersi mult, ati avut dreptate aia cu praful, dar nu stiu cui sa-i dau funda.

| radusejoaca a răspuns:

Pai.,si mie mi s-a intamplat asta, este din cauza prafului care se depunde pe componentele din interiorul calculatorulu.Deci deschide carcasa si curata componentele cu o carpa sau un aspirator! Cred ca asta este problema. FUNDA?

| dani145 explică (pentru radusejoaca):

S-ar putea sa ai dreptate, nu am sters in viata mea calculatorul de praf si il am deja de doi ani.

| lapxy a răspuns:

Ti se incinge placa video! ai culer9ventilator mic) la placa video?

| lapxy a răspuns:

Se incinge placa video! ai culer (ventilator mic) la placa video?