| Jeyrey a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Imi apar pe ecran linii colorate care dispar si reapar din cand in cand( cand dau refresh de exemplu). Uneori apar doar pe desktop, alteori si daca sunt in browser imi apar. stie cineva de la ce poate fi problema?

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Sunt artefacte, in principiu sunt legate de placa video, ori aceasta din urma iti moare ori ai praf in slotul pci-e. Daca te pricepi, scoate placa video si cu o pensula sau o carpa uscata stergeo de praf, iar in soclul acesteia sufla cu putere. ai grija sa nu scuipi totusi straight face.

| AnonymousTPU007 a răspuns:

Incearca cu mufa care intra in monitor, daca aia nu face bine contact atunci iti apar linii colorate.

| WORTEX a răspuns:

Desfa sursa de alimentare si vezi sa nu fie vreun condensator umflat si schimbal/i sau cheama pe cineva care se pricepe. Asa ii s-a intamplat la un prieten. Bafta!