| AnneMarri a întrebat:

Am o problemă cu calculatorul şi youtube.
Când vreau să ascult muzică, sau să mă uit la un clip (pe youtube), nu pot, pur şi simplu mi se închide calculatorul, dar, înainte, îmi apar şi ceva linii albastre şi se aud nişte bâzâituri. Apoi, mi se redeschide singur, şi dacă deschid iar youtube păţesc la fel.
Ce-aş putea face?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un virus care-ti blocheaza aplicatiile flash, nu este nevoie sa reinstalezi sistemul de operare, urmeaza doar indicatiile:

Pentru asta, rezolvarea este cat se poate de simpla:
Descarca http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix.exe ComboFix
Apoi asigura-te ca ai inchis toate programele care ruleaza (Yahoo Messenger, MozilaFirefox, etc) si ruleaza ComboFix. Te va intreba daca sa inceapa sa curete sistemul.
Confirma cu Yes de fiecare data
Nu-l opri in timp ce scaneaza si dezinfecteaza sistemul. E posibil ca in timpul rularii lui desktop-ul sa dispara, dar nu te ingrijora.
In caz ca nu intelegi ceva, intreaba pe privat.

4 răspunsuri:
| KrazzzyKid a răspuns:

Nimic

| AnneMarri explică:

MaRiJuAnA, zău că nu era nevoie de acest răspuns fără rost. Dacă nu mă poţi ajuta, de ce te mai oboseşti?

| AnneMarri explică:

@Critical, îţi mulţumesc. happy

| Fanatic a răspuns:

Reinstaleaza windows-ul